• ŞubelerŞUBELER
 • Servis RandevusuSERVİS RANDEVUSU
  Servis Randevusu
  captcha


  **Rezervasyonlarınız 12 saat içinde değerlendirilecektir.

 • Test SürüşüTEST SÜRÜŞÜ
  Test Sürüşü
  captcha

Yeni BMW 1 Serisi, Sporcu Ruh

Daha geniş böbrek ızgaralar ve düzleştirilmiş farlar şimdi birbirlerine biraz daha yaklaştırılarak ön bölümün daha dinamik görünmesi sağlanıyor. Arka bölüm de yeniden tasarlandı. Diğer yeni özellikler arasında şunlar bulunuyor:

Daha geniş krom kaplama çerçevesi ve üç boyutlu böbrek ızgaraları.
Farların altında daha geniş ,daha karakteristik hava girişleri.
LED farlar ve Adaptif LED farlar (opsiyonel).
İmza niteliğindeki BMW L tasarımına sahip yeni LED stop lambaları.
Yeniden tasarlanan bagaj kapağı ve arka tampon.
Egzoz çıkışı çapı yeni motorlar için beş milimetre artırılmıştır.

İç donanımıyla çok daha kapsamlı
İç tasarımda yeni olarak eklenen özellikler arasında iDrive Butonu, 6,5 inç renkli ekrana sahip Professional Radyo ve tek bölgeli otomatik klima yer alıyor. İki bölgeli otomatik klima (opsiyonel) geliştirilmiş, daha detaylı bir ekrana sahiptir. Diğer yeni iç tas arım özellikleri arasında şunlar bulunur:

Krom detaylarla süslenmiş parlak siyah orta konsol kaplaması.
Krom kaplamalı merkezi hava kanalı.
Gerçek zamanlı tüketim ekranına sahip yeni gösterge paneli.
Daha esnek bir bagaj bölmesi için 40/20/40 oranında katlanabilen arka koltuklar (opsiyonel).

Çok yönlülük sağlayan, geliştirilmiş kalitede donanım paketleri
Sport Line ve Urban Line donanım paketlerinin yanı sıra M Sport Paket de iyileştirilmiş iç tasarım özellikleri ve bazı modeller için yeni hafifi alaşım jantlarla birlikte sunulur.
Sport Line’a ait yeni özellikler arasında kırmızı ve ya gri şeritli antrasit kumaş döşemenin yanı sıra, gümüş vurgulu parlak siyah iç kaplamalar yer alır.
Urban Line’a ait iç tasarım özellikleri ise gümüş/incigrisi ya da siyah/gümüş renkte yeni path kumaş /deri döş eme, gümüş vurgulu dokulu beyaz akrilik cam iç kaplamanın yanı sıra, dış tasarımda 17 inç (opsiyonel) Urban hafif alaşım jantlara sahiptir. M Sport paket, yeni gövde renkleri ve yeni 18 inç (opsiyonel) M hafif jantlarla birlikte sunulacaktır.

BMW 1 Serisi, şimdi daha yüksek yakıt tasarrufu sağlayan üç silindirli motorla
Yeni BMW 1 Serisi’nin üç ve beş kapılı versiyonları ilk kez verimli ve güçlü üç silindirli benzinli veya dizel motorlarla birlikte sunuluyor. Tüm benzinli motorlar BMW TwinPower Turbo teknolojisine sahiptir. Yüksek hassasiyetli enjeksiyon ve Çift VANOS ile birlikte tam değişken Valvetronic supap kontrolü gibi özelliklerin yenilikçi turboşarj teknolojisiyle bir araya getirilmesi performansı artırır, aynı anda yakıt tüketimini düş ürürken düşük devirlerde bile mükemmel tepki sunar. Dizel motorların verimliliğinin daha da artırılması için BMW TwinPowerTurbo teknolojisi son teknoloji yakıt enjeksiyonunu turbo şarja ait tam değişken türbin geometrisiyle birleştirir. Mevcut tüm motorlar hafif alüminyum tasarıma sahiptir.

BMW 1 Serisi için benzinli motor:

BMW 116i: 109bg/80kW gücünde 1,5 l üç silindirli benzinli motor, 10,9 saniyede 0 – 100km/sa hız, 5,0–5,4 l/100km, 116 ile 126gr/km CO2.

Güç seviyeleri arasında net bir fark ortaya koyabilmek için diğer benzinli motorlara ait model ibareleri şöyle değiştirilmiştir: Mevcut BMW 114i modeli yeni bir motor kullanacak ve adı BMW 116i olarak değişecektir, Mevcut BMW 116i BMW 118i olacak ve mevcut BMW 118i modelinin gücü ise 7bg/5kW artırılarak BMW 120i olarak adlandırılmıştır.

BMW 118i: 116bg/100kW gücünde 1,6 l dört silindirli benzinli motor, 8,7 saniyede 0 – 100km/sa hız, 5,7 l/100km, 133gr/km CO2.

BMW 120i: 177bg/130kW gücünde 1,6 l dört silindirli benzinli motor, 7,2 saniyede 0-100km/sa hız, 5,7 l/100km, 133gr/km CO2

Yeni akıllı BMW EfficientDynamics fonksiyonları:
Sekiz ileri Steptronic şanzıman ve Professional Navigasyon Sistemi ile birlikte çalışan yeni öngörülü şanzıman kontrolü özelliği Bu sayede sistem yol topolojisini ve diğer fonksiyonları izler ve sırasıyla Sport ve Comfort sürüş modlarında spor ve hız ya da konfor odaklı vites değişimlerini mümkün kılar. Sport modunda dinamik bir sürüş deneyimi sunar.

Çok daha kapsamlı BMW ConnectedDrive özellikleri
BMW ConnectedDrive Mart 2015’ten itibaren yeni BMW 1 Serisi üç ve beş kapılı modellere yönelik genişletilmiş sürücü destek sistemleri sunuyor.

Yeni BMW 1 Serisi’ne ait Park asistanı (opsiyonel) paralel park etmeyi ve ilk kez olarak bunun yanında dikey park etmeyi kolaylaştırıyor, sürücülerin yollardaki ve otoparklardaki boş yerlere daha rahat şekilde erişebilmesini sağlar.

Stop&Go İşlevli Aktif Cruise Control fonksiyonu (opsiyonel) önceden belirlenen hızı ve önde seyreden otomobille olan mesafeyi korumak üzere ön tamponda yer alan bir radar sezicisini kullanır. Gerekirse sistem otomobili hareketsiz hale gelene kadar yavaşlatır ve ardından yeniden otomatik olarak hızlandırır.

Opsiyonel Professional Navigasyon Sistemine ait harita güncellemeleri artık otomobilin entegre SIM kartı aracılığıyla kablosuz ve otomatik olarak, yılda dört kez ve ilk üç yıl boyunca ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Böylelikle sürücüler her zaman en güncel navigasyon bilgisine sahip olur.