• ŞubelerŞUBELER
 • Servis RandevusuSERVİS RANDEVUSU
  Servis Randevusu
  captcha


  **Rezervasyonlarınız 12 saat içinde değerlendirilecektir.

 • Test SürüşüTEST SÜRÜŞÜ
  Test Sürüşü
  captcha

MINI Countryman
Genel Özellikler

MINI Countryman, markanın genlerinden fazlasını taşıyor. Artık bir MINI ile yolun dışına da çıkabilirsiniz. Geleneksel MINI çizgilerini devam ettiren Countryman, yüksek burun yapısıyla dikkat çekiyor. Kromajlı geniş ızgarasından nefes alan Countryman’in, S versiyonunda tampon ve kaputun üzerinde ek hava girişleri mevcut.

Kromajlı geniş ızgarasından nefes alan Countryman’in, S versiyonunda tampon ve kaputun üzerinde ek hava girişleri mevcut. MINI Countryman gövdesinde kromajlı kısımlar kadar siyah yan direkler ve tavan da dikkat çekiyor. Cooper’da sunulan tasarım seçeneklerinin birçoğu Countryman için de sunuluyor. 4097 mm uzunluğundaki aracın genişliği 1789 mm, yüksekliği ise 1561 mm. 2595 mm’lik aks aralığı sayesinde köşelere yerleştirilmiş olan tekerlekler, MINI’nin sporcu kimliğini vurguluyor. MINI Countryman’in içi de tıpkı dış kısmı gibi Cooper’dan izler taşıyor.

Büyük hız göstergesi orta konsolun üst kısmına yerleştirilmişken, devir göstergesi direksiyona arkasında ve direksiyonun yüksekliğine göre hareket edebiliyor. Cam açma butonları klima sisteminin alt kısmında ve şalter şeklinde olması bir MINI klasiği ancak kullanışlılık konusunda kesinlikle sınıfta kalıyor. İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi beklentileri karşılarken, işçilik üst sınıf araçlarla yarışıyor. Koltukların yapısı da bir diğer değinilmesi gereken noktalardan…

Rahat koltukların yan destekleri virajlarda yolcusunu tutuyor. MINI gibi viraj avcısı bir otomobilde bunun önemi büyük. Countryman’in getirdiği en büyük yenilik merkezi ray sistemi. Koltukların arasına yerleştirilmiş ray sistemiyle üzerinde eşyaları ileri geri kaydırabiliyorsunuz. Ayrıca bu kısmın hoş aydınlatması geceleri MINI’nin içerisine farklı bir hava katıyor. Cam tavanı ve büyük camları sayesinde ferah bir yaşam alanı sunan aracın arka koltuklarında da bu his devam ediyor.

MINI Countryman’in ayrı ayrı satın alınabilen arka koltuklarının arasından 350 litrelik bagajı görünüyor. Bu kısımdaki açıklık bir şekilde kapatılsaydı daha hoş bir görünüm elde edileceğini düşünüyoruz. Arka koltukların kaydırılabilme özelliği sayesinde bagajı koltukları yatırmadan 450 litreye çıkarmak mümkün.

MINI Cooper’da da kullanılan 1,6 litrelik benzinli motorun görev yaptığı test aracımız 6000 d/d’de 122 hp güç, 4250 d/d’de 160 Nm tork üretiyor. 6 kademeli otomatik şanzımanla gücünü ön tekerlere ileten Countryman, 10.5 saniyede 100 km/s hıza ulaşıp, maksimum 190 km/s hıza çıkabiliyor. Gaz pedalının hareketlerine başarılı.

Genel Özellikler
MINI Countryman, markanın genlerinden fazlasını taşıyor. Artık bir MINI ile yolun dışına da çıkabilirsiniz. Geleneksel MINI çizgilerini devam ettiren Countryman, yüksek burun yapısıyla dikkat çekiyor.
Detaylar
Genel Özellikler

MINI Countryman, markanın genlerinden fazlasını taşıyor. Artık bir MINI ile yolun dışına da çıkabilirsiniz. Geleneksel MINI çizgilerini devam ettiren Countryman, yüksek burun yapısıyla dikkat çekiyor.

Detaylar
İç Tasarım

DÖŞEME

MINI Cooper Countryman'in iç tasarımını kişiselleştirmek için zengin kumaş, kumaş/deri ve deri/suni deri döşeme seçenekleriyle pek çok yöntem bulunuyor.

KAPI İÇLERİ

Kol dayamalar ve diz dayamalar için Colour Line seçeneği ile birlikte, oval kapı halkaları birbirlerini kusursuz bir şekilde tamamlar.

ÖN PANEL

Her tarafta daireler: ön panele klasik Mini'yi hatırlatan Speedometer tasarımı gibi akıcı biçimler hakimdir.

MERKEZİ RAY

Merkez konsol yerine MINI Countryman Merkezi Ray'a sahiptir. Eşyalar ray sistemine tuturulup ileri ve geri hareket ettirilebilir.

SPEEDOMETER

Büyük merkezi speedometer aynı zamanda eğlence ve navigasyon işlevleri de içrebilir. (opsiyonel)

ANAHTAR

Konforlu Giriş MINI' nizi anahtarı tutmadan açmanızı sağlar. Star/Stop düğmesiyle motoru anında çalıştırabilirsiniz.

İç Tasarım
Contryman iç tasarım detayları için tıklayın.
Detaylar
İç Tasarım

Contryman iç tasarım detayları için tıklayın.

Detaylar