• ŞubelerŞUBELER
 • Servis RandevusuSERVİS RANDEVUSU
  Servis Randevusu
  captcha


  **Rezervasyonlarınız 12 saat içinde değerlendirilecektir.

 • Test SürüşüTEST SÜRÜŞÜ
  Test Sürüşü
  captcha

Daha hafif, daha dinamik, daha ekonomik Yeni BMW 5 Serisi

BMW 5 Serisi Sedan’ın yedinci nesli, sportif, şık ve stil sahibi görünümü ile çok yakında Çangar Motors BMW showroomunda yerini alacak. En önemli yeni özellikleri arasında daha da iyileştirilen dinamikler, rakipsiz destek sistemleri, yenilikçi işletim sistemi yer alıyor. Yeni BMW 5 Serisi Sedan, ilk altı neslinde 7,6 milyonu aşan bir satış rakamına ulaşan BMW 5 Serisi’nin dikkat çekici başarısını sürdürmek için gereken tüm özellikleri barındırıyor.

Üstün sürüş keyfi ve üstün aerodinamik özellikler.

Alüminyum ve yüksek dayanıklılığa sahip çeliğin daha faza kullanılması ve BMW EfficientLightweight hafif tasarım konseptinin katı bir şekilde uygulanması ile Yeni 5 Serisi Sedan’ın önceki modele göre 100 kilogram daha hafif olmasını sağlıyor. Yeni tasarlanan yürüyen aksam, alçak ağırlık merkezi, BMW’ye özgü eşit ağırlık dağılımı ve olağanüstü bir burulma mukavemeti sunan hafif gövde, olağanüstü bir dinamik sürüş deneyimi ile BMW 5 Serisi’nin herkesçe bilinen uzun mesafe konforunu bir araya getiriyor. xDrive akıllı dört çeker özelliğiyle bir araya getirilen Integral Aktif Direksiyon gibi çeşitli yürüyen aksam seçenekleri, BMW 5 Serisi’ni bir kez daha sınıfının zirvesine yerleştirecek dinamiklere odaklanan genel tasarıma katkıda bulunuyor.

Otomatik sürüşe doğru bir sonraki adım

Yeni BMW 5 Serisi’nde sürücüye destek sunmak üzere birçok yardım sistemi bulunur. Bu destek, kritik anların yanı sıra trafik sıkışıklıkları, yavaş akan trafik ve otobanların düz ve monoton ilerleyen bölümleri gibi direksiyon başında daha az zahmet gerektiren durumlarda da elinizin altındadır.

Bu amaçla otomobilde çevreyi izlemek üzere opsiyonel radar ve ultrasonik sezicilerle birlikte çalışan bir stereo kamera da standart olarak sunuluyor. BMW 5 Serisi’nde zorlu durumlardan kaçınma yardımı ve Kavşak trafik uyarısı gibi yeni özelliklerle birlikte Şerit Değiştirme Asistanı ve aktif yandan darbe korumalı Şeritte Tutma Asistanı da bulunuyor. Aktif yandan darbe korumalı Şeritte Tutma Asistanı, şerit çizgilerini ve otomobilin etrafındaki alanı izleyerek düzeltici direksiyon müdahalelerinde bulunuyor ve böylece olası çarpışmalardan kaçınma konusunda sürücüye yardımcı oluyor.

BMW 5 Serisi aynı zamanda opsiyonel Aktif Cruise Control (ACC) sistemi ve Direksiyon ve Şeritte tutma yardımına yönelik genişletilmiş fonksiyonlarla otomatik sürüş yönünde bir adım daha atıyor. Bunlar arasında opsiyonel Akıllı Hız Yardımı’nın cruise control sistemiyle iletişim halinde olduğu hız limitlerinin benimsenmesi de bulunuyor (sürücü bu rakamı +/– 15 km/sa olarak ayarlayabilir). Otomobil hareketsiz halden 210km/sa hıza kadar sürücüyü tercih ettiği şekilde hızlanma, fren yapma ve direksiyonu yönlendirme görevlerinden kurtarabiliyor. Akıllı Otomatik Start/Stop fonksiyonu artık tepkisini rota ve trafik koşularına göre ayarlıyor ve böylelikle daha fazla sürüş konforu sunuyor.

Sezgisel kullanım ve geniş konfor

Kullanıcı dostu olmayı hedefleyen yeni BMW 5 Serisi, son nesil iDrive sistemiyle donatılmıştır. En üstün özelliklere sahip bu model, navigasyon, telefon ve eğlence özelliklerinin yanı sıra otomobile ait fonksiyonları da yüksek çözünürlüklü 10,25 inç ekranda gösterir. Sistem, sürücü tarafından arzu edildiği şekilde Drive Butonu, sesli komut veya jestler aracılığıyla ya da doğrudan ekran kontrollerine dokunularak kullanılır. Büyük, karo tipi paneller istenildiği gibi düzenlenebilir ve alttaki menülerin içeriğini sürekli güncellenen bir şekilde gösterir. Tam renkli BMW Head-Up Display’in en son nesli öncekine göre yüzde 70 oranında daha geniş bir yansıtma yüzeyine sahiptir ve trafik işaretleri, telefon rehberleri, radyo istasyonları, müzik parçaları, navigasyon talimatları ve yardım sistemlerinden gelen uyarıları görüntüler.

Otomobilin iç konfor seviyesini artıran özelikler arasında genişletilmiş saklama seçenekleri, arkadaki yolcular için daha fazla diz mesafesi ve masaj fonksiyonuna sahip Comfort koltuklar yer alır. Ayrıca ön cam için akustik kaplama ve akustik tavan döşemesi otomobilin içindeki ses seviyesini hissedilir derecede azaltır. BMW 5 Serisi Sedan için sunulan tüm far seçenekleri LED teknolojisini içerir.

Uzaktan Park sistemi, otomobil anahtarı kullanılarak BMW 5 Serisi Sedan’ın en dar park boşluklarına girebilmek için uygun manevraları yapabilmesini sağlar. Akıllı telefon entegrasyonu da Apple CarPlay  özelliğinden, endüktif telefon şarjına ve maksimum on adet cihaz için WiFi etkin alanı hizmetine kadar yeni fonksiyonlarla geliştirildi.

BMW Connected Onboard ile kişiselleştirilmiş içerik.

Gelecek navigasyon varış noktaları ve tahmini varış süresi gibi kişisel mobilite günlüğüne kayıtlı içerik, akıllı telefonlardan sorunsuz bir şekilde otomobile aktarılır ve kişiselleştirilmiş ekranda görüntülenir. Uzaktan 3D Görünüm, sürücülerin hareket halindeyken otomobilin etrafındaki alanı üç boyutlu olarak akıllı telefonlarında görüntüleyebilmesini sağlar. Bu, otomobillerinin her zaman gözlerinin önünde olacağı anlamına gelir.

BMW 530i ve BMW 540i modellerindeki yeni benzinli motorlar

5 Serisi Sedan ürün yelpazesindeki tüm motorlar, yeni geliştirilen modüler BMW EfficientDynamics motor ailesine aittir. BMW TwinPower Turbo teknolojisi, ailenin tüm öğelerine sıra dışı bir verimlilikle bir araya getirilmiş olağanüstü bir performans kazandırır. Otomobillerin piyasaya sunumundan itibaren arkadan itişli veya BMW xDrive akıllı dört çeker ile eş zamanlı olarak çalışan iki dizel ve iki benzinli motor mevcut olacak.

BMW 530i modelindeki yeni iki litrelik sıralı dört silindirli motor 350 Nm tork ve maksimum 252bg/185kW güç üretir. Ortalama çevrim dahilinde yakıt tüketimi 5,4 litre/100 km* seviyesindedir.

BMW 530i 0’dan 100 km/sa hıza 6,2 saniye içerisinde ulaşır ve azami hızı 250 km/sa’tir.

BMW 540i’nin motor kapağının altında yer alan en iyi motor, 340bg/250kW gücündedir. Ortalama yakıt tüketimi yalnızca 6,5 l/100 km seviyesindedir.

BMW 520d ve BMW 530d modellerindeki yeni dizel motorlar.

BMW 520d modeline güç veren dört silindirli dizel motor 190bg/140kW güç üretir. Sekiz ileri Steptronic şanzıman seçeneğiyle 4,0 l/100 km* ve 107g/km’dir. Sedan 0’dan 100km/sa hıza 7,6 saniyede erişir (Steptronic). Azami hızı 237km/sa’tir.

Yeni BMW 530d de dinamikler ve verimlilik anlamında aynı çizgide yer alır. 256bg/195kW güç üretir. Yeni BMW 530d, 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 5,7 saniye içerisinde ulaşır ve elektronik olarak yönetilen 250 km/sa’lik azami hıza sahiptir.