• ŞubelerŞUBELER
 • Servis RandevusuSERVİS RANDEVUSU
  Servis Randevusu
  captcha


  **Rezervasyonlarınız 12 saat içinde değerlendirilecektir.

 • Test SürüşüTEST SÜRÜŞÜ
  Test Sürüşü
  captcha

Biz Kimiz?

mehmet-cangar

1951 yılında Limasol’a bağlı Binatlı Köyünde doğan Mehmet Çangar ilk, orta ve lise öğretimini burada tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde tamamlayıp adaya tekrar dönen Mehmet Çangar, öğrencilik yıllarında aklına koyduğu ticaret yaşantısını hayata geçirmek için 2 yıl İngiltere’ye gitmiştir.

1976 yılında adaya dönen Mehmet Çangar beyaz eşya, mobilya ve hediyelik eşya satışı ile Kıbrıs’taki ticaret hayatına başlamış ve güçlü bir isim yapmıştır. 1997 yılında Mehmet Çangar Direktörlüğünde kurulan Çangar Motors Co. Ltd. ile de otomotiv sektörüne girmiştir.

Yine aynı yıl ithalatına başladığı Japon araçlar ile 1 günde 72 adet araba satışı yapıp kırılması zor bir rekora imza atmıştır. 1998 yılında Çangar Motors bünyesinde kurulan Çangar Finans şirketi ile KKTC halkına uygun kredilendirmelerle finansal kolaylıklar sağlamıştır.

1999 yılında dünya’nın en büyük otomobil üreticisi olan BMW Grubunun resmi ve tek ithalatçısı olup BMW ve MINI’yi halkın arabası yapma sloganı ile yola çıkmıştır ve bunu da başarmıştır. Premium segmentte Çangar Motors’un pazar liderliği hala devam etmektedir.

1999 yılında Vespa, Aprilia ve Gilera gibi İtalyan efsane markaları olan motorlarının da bayiliğini almıştır. Motor segmentinde de KKTC’de yine liderliğe oturmayı başarmıştır.

2001 yılında FORD’un KKTC ithalatçısı olup otomotiv sektöründe KKTC’de yine 1 numara olmayı başarmıştır.

2012 yılında Can-am, Yamaha atv, Yamaha jet ski, Larson gemi ve yatları adamıza getirip, macera severlerin hizmetine sunmuştur.

2013 yılında Girne’de açılan ve adanın en büyük sport salonu olma özelliğini taşıyan M Power Sports Club, 5400 metrekarelik alanı ile KKTC halkının hizmetine sunulmuştur. 400 kişinin aynı anda spor yapabileceği profesyonel eğitmenleriyle hizmet vermekte olan adanın fitness bakış açısını tamamıyla değiştirmiştir. Spora verdiği önem ve yatırımlardan dolayı devlet tarafıdan birçok ödül almıştır.

Çangar Motors bünyesinde 2014 yılında üniversite öğrencilerine yönelik yurt ve yaşam merkezi kurularak KKTC eğitim hayatına da destek olmaya başlanmıştır.

Gel, gör, al, git ve Çangar sizi seviyor sloganlarıyla yıllardır KKTC halkının gönlünde taht kuran Mehmet Çangar, iş hayatına Direktörü olduğu Çangar Motors’da devam etmektedir.