• ŞubelerŞUBELER
 • Servis RandevusuSERVİS RANDEVUSU
  Servis Randevusu
  captcha


  **Rezervasyonlarınız 12 saat içinde değerlendirilecektir.

 • Test SürüşüTEST SÜRÜŞÜ
  Test Sürüşü
  captcha

MINI 3 Kapı
Genel Özellikler

Yeni MINI klasik tasarım özelliklerini korumakla birlikte daha modern ve olgun bir karaktere büründü. Bir önceki modeline göre 7 milimetre daha uzun ve 44 milimetre daha genişleyen yeni model daha geniş bir iç mekana sahip. Otomobil ayrıca gelişmiş MINI Connected multimedya sisteminin yanı sıra gelişmiş sürüş destek sistemlerine de kavuştu.

Yeni MINI'yi krom çerçeveli tek parça büyük ön ızgara, yeni tasarım ön-arka aydınlatma grubu, yeni ön ve arka tamponlar ile birlikte diğer küçük detaylar eski modelden hemen ayrıştırıyor.

Modernleştirme çalışmaları dış tasarımda olduğu kadar içeride de meyvelerini vermiş. Araç iç mekanda da genel özelliklerini korurken ince şık dokunuşlarda eski 'basit' formundan kurtulmuş.

Yeni deri kaplı modern direksiyon önünde konumlandırılan yeni tasarım hız ve devir göstergeleri ilk etapta dikkat çekiyor. Merkezde MINI karakterini iç mekana yansıtan büyük hız göstergesi yerine ise isteğe bağlı olarak 8.8 inç'e kadar artırılabilen renkli multimedya ekranı, altında havalandırma ve diğer tuş takımları konumlandırılmış.

Otomobilin en büyük yenilikleri ise kaputunun altında karşımıza çıkıyor. MINI'de tümüyle yeni geliştirilmiş 3 motor seçeneği mevcut. Yakıt tüketimi ve performansıyla ön plana çıkacak 1.5 litrelik 134 HP'lik 3 silindirli benzinli motor 4.4 litrelik karma yakıt tüketimi sunuyor. Yine 1,5 litre hacimli 3 silindirli dizel motor ise 114 HP güç üretiyor ve fabrika değerlerine göre 3,5 litre yakıt tüketiyor. 2 litrelik 4 silindirli benzinli motor ise 189 HP motor gücü üretiyor. Bu versiyonun yakıt tüketim değeri ise 5.6 litre.

Bir önceki jenerasyonu göre yüzde 27 daha az yakıt tüketim değerlerine sahip olan yeni MINI'nin motorları Euro6 standartlarına uygun. Tüm modeller 6 ileri manuel şanzıman bulunurken, 6 kademeli otomatik şanzıman opsiyon olarak sunulacak. Otomobildeki sürüş yardım sistemleri ise önemli ölçüde genişletilmiş. Sürücünün önüne

monte edilen Heap-Up Display'de kamera destekli aktif hız kontrol sistemi, çarpışma ve yaya uyarı sistemi, şerit belirleme sistemi, park yardımı ve geri görüş kamerası görüntüleri takip edilebiliyor. Bu segmentte SIM kart entegre edilen ilk model olan MINI, herhangi bir kaza anında kaza şiddetini belirleyerek acil arama da yapabilecek.

tepkiler veren motorun devir çevirmeye istekli yapısı bir MINI’ye yakışır bir görüntü sunuyor. 1340 kg ağırlığındaki Countryman’e şaşırtıcı bir çeviklik sağlayan motor yakıt tüketimiyle de etkileyici olabiliyor.

Genel Özellikler
Yeni MINI klasik tasarım özelliklerini korumakla birlikte daha modern ve olgun bir karaktere büründü. Bir önceki modeline göre 7 milimetre daha uzun ve 44 milimetre daha genişleyen yeni model daha geniş bir iç mekana sahip.
Detaylar
Genel Özellikler

Yeni MINI klasik tasarım özelliklerini korumakla birlikte daha modern ve olgun bir karaktere büründü. Bir önceki modeline göre 7 milimetre daha uzun ve 44 milimetre daha genişleyen yeni model daha geniş bir iç mekana sahip.

Detaylar
İç Tasarım

DÖŞEME

MINI Cooper'ın iç tasarımını kişiselleştirmek için geniş kumaş, kumaş/deri ve deri/suni deri döşeme seçenekleriyle pek çok yöntem mümkün.

KAPI İÇLERİ

Kol dayamalar ve diz dayamalar için Colour Line seçeneği ile birlikte, Oval kapı halkaları çerçeveleriyle kusursuz bir uyum sergiler.

ÖN PANEL

Her tarafta daireler: ön panele klasik Mini'yi hatırlatan Speedometer tasarımı gibi akıcı biçimler hakimdir.

ANAHTAR

Konforlu giriş MINI'nizi anahtarı tutmadan açmanızı sağlar. Start/Stop düğmesiyle motoru anında çalıştırabilirsiniz.

SPEEDOMETER

Büyük merkezi speedometer aynı zamanda eğlence ve navigasyon işlevleri de içerebilir. (Opsiyonel)

İç Tasarım
Yeni MINI iç tasarım detayları için tıklayın.
Detaylar
İç Tasarım

Yeni MINI iç tasarım detayları için tıklayın.

Detaylar